Audacity 1.1 - en to ca translation catalogue (622 entries)

en:       Tracks: %d
ca:       Peces: %d

en:   Mix length: %f sec
ca:   Barreja allargada: %f seg

en:  (disabled)
ca:  (inhabilitat)

en:  File...
ca: Fitxer...

en:  Huge!
ca: És enorme!

en:  window
ca: finestra

en: &Analyze
ca: &Analitza

en: &Close
ca: &Tanca

en: &Delete
ca: &Elimina

en: &Edit
ca: &Edita

en: &Export as %s...
ca: &Exporta com a %s...

en: &File
ca: &Fitxer

en: &Fit in Window
ca: &Ajusta a la finestra

en: &Help
ca: &Ajuda

en: &Import Audio...
ca: &Importa àudio...

en: &Insert
ca: &Insereix

en: &Insert Silence...
ca: &Insereix silenci

en: &New
ca: &Nou

en: &Open...
ca: &Obre...

en: &Preferences...
ca: &Preferències

en: &Project
ca: &Projecte

en: &Quick Mix
ca: &Barreja ràpida

en: &Redo
ca: &Refés

en: &Remove Track(s)
ca: &Extreu peça(es)

en: &Save Project
ca: &Desa el projecte

en: &Silence
ca: &Silenci

en: &Trim
ca: &Ajust

en: &View
ca: &Mostra

en: (Not all combinations of headers
    and encodings are possible.)
ca: (No totes les combinacions de capçaleres
    i codificacions són possibles)

en: 0-byte offset
ca: compensació de 0 octets

en: 1-byte offset
ca: compensació d'1 octet

en: 32-bit floating point
ca: 32-bits amb punt flotant

en: 64-bit floating point
ca: 64-bit punt surant

en: 8-bit unsigned PCM
ca: 8-bit no signat PCM

en: A New Digital Audio Editor
ca: Un nou editor digital

en: About Audacity
ca: Quant a l'Audacity

en: About Audacity...
ca: Quant a l'Audacity...

en: Above values are in samples.
    Adjustment Window defines number of 
    samples in moving average.
    Change window defines minimum time 
    between volume changes.
    Minimum % change of volume adjustment 
    before making a volume change.
    Grid at right determines how much to amplify 
    each volume level.
    For more information see: 
    http://www.busam.com/skyland/iavc
    7/21/02: WAV and MP3 files both work.
ca: Els valors de dalt es troben en els mostrejos
    La finestra d'ajust defineix el número de 
    mostres en el promig de moviment. 
    El canvi de finestra defineix el temps mínim 
    entre canvis de volum. 
    Mínim % de canvi d'ajust de volum 
    La graella de la dreta determina quant 
    s'amplifica cada nivell de volum. Per a més informació visiteu: 
    http://www.busam.com/skyland/iavc
    7/21/02: funcionen els arxius WAV i MP3.

en: Action
ca: Acció

en: Add
ca: Afegeix

en: Adjusted envelope.
ca: Entorn ajustat.

en: Adjustment Settings
ca: Ajust de paràmetres

en: Adjustment Window:
ca: Ajust de finestra:

en: Album:
ca: Àlbum:

en: Algorithms, MIDI & Audio I/O programming
ca: Programador d'algoritmes, MIDI i importació/exportació d'àudio

en: Align End with Cursor
ca: Alinea final amb el cursor

en: Align End with Selection End
ca: Alinea final amb el final de la selecció

en: Align End with Selection Start
ca: Alinea el final amb l'inici de la selecció

en: Align Group End with Cursor
ca: Alinea el final del grup amb el cursor

en: Align Group End with Selection End
ca: Alinea el final del grup amb el final de la selecció

en: Align Group End with Selection Start
ca: Alinea el final del grup amb l'inici de la selecció

en: Align Group with Cursor
ca: Alinea el grup amb el cursor

en: Align Group with Selection End
ca: Alinea el grup amb el final de la selecció

en: Align Group with Selection Start
ca: Alinea el grup amb l'inici de la selecció

en: Align Tracks &Together
ca: Alinea &conjuntament les peces

en: Align Tracks Together
ca: Alinea conjuntament les peces

en: Align with &Cursor
ca: Alinea amb el &cursor

en: Align with &Zero
ca: Alinea amb el &zero

en: Align with Cursor
ca: Alinea amb el cursor

en: Align with Selection &End
ca: Alinea amb el final de la &selecció

en: Align with Selection &Start
ca: Alinea amb l'&inici de la selecció

en: Align with Selection End
ca: Alinea amb el final de la selecció

en: Align with Selection Start
ca: Alinea amb l'inici de la selecció

en: Align with Zero
ca: Alinea amb el zero

en: Aligned end with sel0
ca: Final alineat amb sel0

en: Aligned end with sel1
ca: Final alineat amb sel1

en: Aligned group end with sel0
ca: Alinea el final del grup amb sel0

en: Aligned group with sel0
ca: Grup alineat amb sel|0

en: Aligned group with sel1
ca: Grup alineat amb sel|1

en: Aligned tracks
ca: Peces alineades

en: Aligned with sel0
ca: Alineat amb sel0

en: Aligned with sel1
ca: Alineat amb sel1

en: Aligned with zero
ca: Alineat amb el zero

en: All files (*.*)|*.*
ca: Tots els fitxers (*.*)|*.*

en: All files (*.*)|*.*|Audacity projects (*.aup)|*.aup|WAV files (*.wav)|*.wav|AIFF files (*.aif)|*.aif|AU files (*.au)|*.au|IRCAM files (*.snd)|*.snd|MP3 files (*.mp3)|*.mp3
ca: Tots els fitxers (*.*)|*.*|Projectes d'Audacity (*.aup)|*.aup|Fitxers WAV (*.wav)|*.wav|Fitxers AIFF (*.aif)|*.aif|Fitxers AU (*.au)|*.au|Fitxers IRCAM (*.snd)|*.snd|Fitxers MP3 (*.mp3)|*.mp3

en: All files (*.*)|*.*|MIDI files (*.mid)|*.mid|Allegro files (*.gro)|*.gro
ca: Tots els fitxers (*.*)|*.*|Fitxers MIDI (*.mid)|*.mid|Fitxers Allegro (*.gro)|*.gro

en: All files (*.*)|*.*|WAV files (*.wav)|*.wav|AIFF files (*.aif)|*.aif|AU files (*.au)|*.au|IRCAM files (*.snd)|*.snd|MP3 files (*.mp3)|*.mp3|Ogg Vorbis files (*.ogg)|*.ogg
ca: Tots els fitxers (*.*)|*.*|Fitxers WAV (*.wav)|*.wav|Fitxers AIFF (*.aif)|*.aif|Fitxers AU (*.au)|*.au|Fitxers IRCAM (*.snd)|*.snd|Fitxers MP3 (*.mp3)|*.mp3|Fitxers Ogg Vorbis (*.ogg)|*.ogg

en: Amplification (dB):
ca: Amplificació (Bd)

en: Amplification Settings
ca: Amplificació de paràmetres

en: Amplify
ca: Amplifica

en: Amplify by Dominic Mazzoni
ca: Amplificador per en Dominic Mazzoni

en: Amplify...
ca: Amplifica...

en: Amplifying
ca: Amplificant

en: Amplitude (0-1)
ca: Amplitud (0-1)

en: Applied an effect.
ca: S'ha aplicat un efecte.

en: Appling Nyquist Effect...
ca: S'està aplicant efecte Nyquist...

en: Applying Phaser
ca: Aplicant Phaser

en: Applying Wahwah
ca: Aplicant Wahwah

en: Aqua Graphics (MacOS)
ca: Gràfics d'aigua (MacOS)

en: Artist:
ca: Artista:

en: Assign Defaults
ca: Assigna predeterminats

en: At 44100 Hz, 16-bits per sample, the estimated number of
    simultaneous tracks that could be played at once: %.1f
ca: A 44100 Hz, 16-bits per mostra, el nombre estimat de
    peces simultànies que poden ser reproduïdes alhora %.1f

en: Audacious!
ca: Audaciteu-vos!

en: Audacity Control Toolbar
ca: Control de la barra d'eines del Audacity

en: Audacity First Run
ca: És el primer cop que s'inicia l'Audacity

en: Audacity Preferences
ca: Preferències de l'Audacity

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
ca: L'Audacity no ha pogut trobar un lloc per als fitxers temporals.
    Entre si us plau un directori apropiat en el diàleg de preferències.

en: Audacity did not recognize the type of this file.
    If it is uncompressed, try importing it using "Import Raw"
ca: L'Audacity no ha reconegut aquest tipus de fitxer.
    Si no està comprimit proveu d'importar-ho emprant "Importa cru"

en: Audacity does not export MP3 files directly, but instead uses LAME, an MP3 exporting library available separately.  See the documentation for more information.
    
    Would you like to locate LameLib now?
ca: L'Audacity no pot exportar directament els fitxers de MP3, però enlloc d'això empra LAME, una llibreria d'exportació MP3 disponible separadament. Vegeu la documentació per a més informació.
    
    Desitgeu localitzar ara el LameLib?

en: Audacity does not export MP3 files directly, but instead uses the
    freely available LAME library to handle MP3 file encoding.  You must
    obtain lame_enc.dll separately, by downloading the LAME MP3 encoder,and then locate this file for Audacity.  You only need to do this once.
    
    Would you like to locate lame_enc.dll now?
ca: L'Audacity no pot exportar directament fitxers de MP3 però enlloc d'això empra la
    llibreria gratuïta LAME per manejar la codificació de fitxers de MP3.  Heu de
    obtenir el fitxer lame_enc.dll per separat, decarregant-vos el codificador de MP3 LAME, i en acabat localitzant-lo per a l'Audacity. Només ho haureu de fer un cop.
    
    Desitgeu localitzar ara el fitxer lame_enc.dll?

en: Audacity does not export MP3 files directly, but instead uses the 
    freely available LAME library to handle MP3 file encoding.  You must 
    obtain libmp3lame.so separately, either by downloading it or building 
    it from the sources, and then locate the file for Audacity.  You only 
    need to do this once.
    
    Would you like to locate libmp3lame.so now?
ca: L'Audacity no exporta directament els fitxer de MP3 però enlloc d'això empra la 
    llibreria gratuïta LAME per manejar la codificació de MP3.  Heu de 
    obtenir libmp3lame.so separadament, descarregant-lo o  muntant-lo 
    des de les fonts, i llavors localitzar-lo per a l'Audacity.  Només ho 
    haureu de fer un cop.
    
    Desitgeu localitzar ara la llibreria libmp3lame.so?

en: Audacity is a free program being written by a team of developers using Sourceforge, an online service for open-source projects.  It is based on the wxWindows toolkit and is available for Windows, MacOS 9 and X, Linux, and other Unix-like systems.
ca: L'Audacity és un programa gratuït que està sent escrit per un equip de desenvolupadors emprant Sourceforge, un servei en línia per projectes oberts. Està bassat en el joc d'eines de wxWindows i es troba disponible per a Windows, MacOS 9 i X, Linux, i altres sistemes del tipus d'Unix.

en: Audacity is now going to exit.  Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
ca: L'Audacity s'està tancant. Reinicieu-lo per poder emprar el nou directori temporal.

en: Audacity projects (*.aup)|*.aup
ca: Projectes d'Audacity (*.aup)|*.aup

en: Audacity was expecting a library named "%s".  Are you sure you want to attempt to export MP3 files using "%s"?
ca: L'Audacity estava esperant una llibreria anomenada "%s". N'esteu segur de voler provar d'exportar fitxers MP3 emprant "%s"?

en: Audio I/O
ca: Imp/Exp d'àudio

en: Audio Track
ca: Peça d'Àudio

en: Author:
ca: Autor:

en: Automatic Volume Control
ca: Control automàtic de volum

en: Automatic Volume Control by Vincent A. Busam
ca: Control automàtic de volum per en Vicent A. Busam

en: Automatic Volume Control...
ca: Control automàtic de volum...

en: Autoscroll while playing
ca: Lliscar automàticament en reproduir

en: Bad number of seconds.
ca: Mal nombre de segons.

en: Bad: block %d sample %d
ca: Incorrecte: bloqueig %d mostreig %d

en: BassBoost by Nasca Octavian Paul
ca: BassBoost per Nasca Octavian Paul

en: Bit Rate:
ca: Velocitat de bit:

en: Block size should be in the range 1 - 1024 KB.
ca: La mida del bloc hauria d'estar en el rang 1 - 1024 KB.

en: Boost (dB):
ca: Realça (dB):

en: Boosting Bass Frequencies
ca: S'està realçant les freqüències bàsiques

en: Cancel
ca: Anul·la

en: Cannot export audio in this format.
ca: No es pot exportar l'àudio en aquest format

en: Cannot export audio to %s
ca: No es port exportar l'àudio a %s

en: Change track name to:
ca: Canvia el nom de la peça a:

en: Change window size must be less than or equal to Adjustment window size.
ca: Si voleu canviar la mida de la finestra, aquesta ha de fer menys o igual que quan està ajustada a la pantalla.

en: Changed '%s' to %d Hz
ca: S'ha canviat de '%s' a %d Hz

en: Changed '%s' to %s
ca: S'ha canviat de '%s' a %s

en: Changed '%s' to %s display
ca: S'ha canviat de '%s' a %s mostra

en: Changed Selection Region
ca: S'ha canviat la selecció de la regió

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
ca: Els canvis en el directori temporal no surgiran efecte fins que es reiniciï l'Audacity

en: Changing volume
ca: S'està canviant el volum

en: Checking file pointer leaks:
ca: S'està revisant la pèrdua de punts en el fitxer:

en: Choose Language for Audacity to use:
ca: Trieu l'idioma que farà servir l'Audacity:

en: Choose a location to place the temporary directory
ca: Trieu una ubicació on situar el directori temporal

en: Choose...
ca: Escull...

en: Cleaning up temporary files...
ca: S'està eliminant els fitxers temporals

en: Clear
ca: Neteja

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks.
ca: Cliqueu i arrossegueu per ajustar la mida relativa de les peces estèreo.

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
ca: Cliqueu i arrossegueu per editar l'entorn de l'amplitud

en: Click and drag to edit the samples
ca: Cliqueu i arrossegueu per editar les mostres

en: Click and drag to move a track in time
ca: Cliqueu i arrossegueu per moure una peça en el temps

en: Click and drag to move left selection boundary.
ca: Cliqueu i arrossegueu per moure a l'esquerra el límit de la selecció.

en: Click and drag to move right selection boundary.
ca: Cliqueu i arrossegueu per moure a la dreta el límit de la selecció.

en: Click and drag to resize the track.
ca: Cliqueu i arrossgeueu per redimensionar la peça.

en: Click and drag to select audio
ca: Cliqueu i arrossegueu per seleccionar àudio.

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
ca: Cliqueu per apropar i cliqueu shift per allunyar

en: Close
ca: Tanca

en: Command-line exporting is only supported on UNIX
ca: L'exportació de línies d'ordre només és permesa amb l'UNIX

en: Command-line options supported:
      -help (this message)
      -test (run self diagnostics)
      -blocksize ### (set max disk block size in bytes)
    
    In addition, specify the name of an audio file or Audacity project
    to open it.
ca: Permut l'ús de les línies d'ordre:
      -help (aquest missatge)
      -test (executa autodiagnòstics)
      -blocksize ### (mida màxima del bloc de vídeo en octets)
    
    A més a més, especifiqueu el nom d'un fitxer d'àudio d'un projecte de l'Audacity
    per obrir-lo.

en: Commands
ca: Ordres

en: Comments:
ca: Comentaris:

en: Compressing
ca: Comprimint

en: Copy
ca: Copia

en: Could not open MP3 encoding library!
ca: No s'ha pogut obrir la llibreria de codificació en MP3

en: Could not open file:
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer:

en: Could not save project.  Perhaps %s is not writeable,
    or the disk is full.
ca: No s'ha pogut desar el projecte %s potser no s'hi pot escriure,
    o el dic és ple.

en: Couldn't open the Audacity Help file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'ajuda de l'Audacity

en: Couldn't write to file:
ca: No s'ha pogut escriure en el fitxer:

en: Create Tone
ca: Crea to

en: Created new audio track
ca: S'ha creat una peça nova d'àudio

en: Created new label track
ca: S'ha creat una etiqueta nova de peça

en: Created new project
ca: S'ha creat un projecte nou

en: Creating Noise Profile
ca: Creant perfil de soroll

en: Credits
ca: Crèdits

en: Cuberoot Autocorrelation
ca: Autocorrelació d'arrel cúbica.

en: Cursor or Selection Restore
ca: Restauració o selecció de cursor

en: Cursor or Selection Save
ca: Desa cursor o selecció

en: Cursor to Selection End
ca: Cursor al final de la selecció

en: Cursor to Selection Start
ca: Cursor a l'inici de la selecció

en: Cursor to Track End
ca: Cursor al final de la peça

en: Cursor to Track Start
ca: Cursor a l'inici de la peça

en: Cursor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    Peak: %.4f sec (%d Hz) (%s)
ca: Cursor: %.4f seg (%d Hz) (%s) = %f,    Pic: %.4f seg (%d Hz) (%s)

en: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Peak: %d Hz (%s)
ca: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Pic: %d Hz (%s)

en: Cursor: %i+%04i cdda sectors+bytes (2352 bytes per sector)   [based on rate = %7.1f - for use with 44100 only]
ca: Cursor: %i+%04i sectors cdda sectors+octets (2352 octets per sector)   [basat en la velocitat = %7.1f - per emprar només amb 44100]

en: Cursor: %i+%i sec+samples   [based on rate = %7.1f - use Set Rate to reset/set]
ca: Cursor: %i+%i seg+mostres   [basat en la velocitat = %7.1f - utilitza Escull velocitat per reinciar/escollir]

en: Cursor: %i:%02i+%i min:sec+samples   [based on rate = %7.1f - use Set Rate to reset/set]
ca: Cursor: %i:%02i+%i min:seg+mostres   [basat en la velocitat = %7.1f - utilitza Escull Velocitat per reinciar/escollir]

en: Cursor: %i:%09.6f min:sec
ca: Cursor: %i:%09.6f min:seg

en: Cursor: %i:%09.6lf min:sec   [based on rate = %7.1f - use Set Rate to reset/set]
ca: Cursor: %i:%09.6lf min:seg   [basat en la velocitat = %7.1f - empra escollidor de freqüència per reiniciar/escollir]

en: Cursor: %lf NTSC frames (29.97 fps)
ca: Cursor: %lf marcs NTSC (29.97 fps)

en: Cursor: %lf PAL frames (25 fps)
ca: Cursor: %lf marcs PAL (25 fps)

en: Cursor: %lf film frames (24 fps)
ca: Cursor: %lf marcs de filmació (24 fps)

en: Cursor: %lf sec
ca: Cursor: %lf seg

en: Cursor: %lf sec   [based on rate = %7.1f - use Set Rate to reset/set]
ca: Cursor: %lf seg   [basat en la velocitat = %7.1f - utilitza Escull Velocitat per reiniciar/escollir]

en: Cursor: %li samples   [based on rate = %7.1f - use Set Rate to reset/set]
ca: Cursor: %li mostres   [basat en a velocitat = %7.1f - utilitza Escull Velocitat per reiniciar/escollir]

en: Cut
ca: Talla

en: Cut (%d, %d) failed.
ca: Tall (%d, %d) fallat.

en: Cut to the clipboard
ca: Talla i enganxa al porta-retalls

en: Cut: %d - %d
ca: Talla: %d - %d

en: D&uplicate
ca: &Duplica

en: DRY
ca: SEC

en: Default Sample Format:
ca: Format de mostreig predeterminat

en: Default Sample Rate:
ca: Velocitat de mostreig predeterminada:

en: Delay time (seconds):
ca: Temps restant (segons)

en: Delete
ca: Elimina

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
ca: S'ha eliminat %.2f segons a t=%.2f

en: Depth (%):
ca: Profunditat (%):

en: Depth:
ca: Profunditat:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Device:
ca: Dispositiu:

en: Directories
ca: Directoris

en: Directory %s does not exist. Create it?
ca: El directori %s no existeix. Desitgeu crear-lo?

en: Directory %s is not writable
ca: No es pot escriure en el directori %s

en: Discard
ca: Descarta

en: Discard undo data
ca: Descarta desfer dada

en: Disk # blocks:
ca: Blocs # del disc:

en: Disk Block Size (KB):
ca: Mida del bloqueig del disc (Mo)

en: Dock Control Toolbar
ca: Barra de controls encastada

en: Dock Edit Toolbar
ca: Barra d'edició encastada

en: Documentation Writer
ca: Escriptor de documentació

en: Doing correctness check...
ca: S'està revisant la correcció...

en: Don't allow clipping
ca: No permetis Clipping

en: Down Octave
ca: Baixa una octava

en: Drag the label vertically to change the order of the tracks.
ca: Arrossegueu verticalment l'etiqueta per canviar l'ordre de les peces

en: Draw Tool
ca: Eina de dibuix

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Duplicated
ca: Duplicat

en: E&xit
ca: &Surt

en: Echo
ca: Ressò

en: Echo...
ca: Ressò...

en: Edit ID3 Tags
ca: Edita marcadors ID3

en: Edit ID3 Tags (for MP3 exporting)
ca: Edició de marcadors (per exportar MP3)

en: Edit ID3 Tags...
ca: Edita marcadors ID3...

en: Edit Toolbar, and general developer
ca: Edita la barra d'eines i desenvolupador general

en: Edit the ID3 tags for the MP3 file
ca: Edita els marcadors ID3 per al fitxer MP3

en: Edit the original in place
ca: Edita l'original en el lloc

en: Effec&t
ca: &Efecte

en: Effects programmer
ca: Programador d'efectes

en: Elapsed time: %f sec
ca: Temps transcorregut: %f sec

en: Enable Edit Toolbar
ca: Habilita l'edició de la barra d'eines

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Encoding:
ca: S'està codificant:

en: Enhanced Autocorrelation
ca: Autocorrelació realçada

en: Enter Nyquist Command:
ca: Entra ordre Nyquist:

en: Enter a rate in Hz (samples per second):
ca: Entreu un valor en Hz (mostres per segon):

en: Enter a sample rate in Hz (per second) between 1 and 100000:
ca: Entreu un valor de mostra en Hz (per segon) entre 1 i 100000:

en: Enter the decay factor:
ca: Entreu el factor de decaïment

en: Envelope Tool
ca: eina d'entorn

en: Error (file may not have been written): %s
ca: Error (pot ser que no s'hagi escrit el fitxer): %s

en: Error opening audio device.
    (Change the device in the Preferences dialog.)
ca: S'ha produït un error en obrir el dispositiu d'àudio.
    (Canvieu el dispositiu en el diàleg de preferències.)

en: Error parsing Allegro file.
ca: Error en analitzar el fitxer Allegro

en: Error parsing MIDI file.
ca: Error en analitzar el fitxer MIDI

en: Error reading Audacity Project %s in line %d
ca: Error en llegir el projecte %s de l'Audacity a la línia %d

en: Errors in %d/%d blocks
ca: Errors en %d/%d blocs

en: Exit
ca: Surt

en: Expected %d bytes, got %d bytes.
ca: S'esperaven %d octets i se n'ha rebut %d

en: Expected len %d, track len %d.
ca: S'esperava mida de  %d, la peça fa %d.

en: Expected to read %d samples, got %d samples.
ca: S'esperava llegir %d mostres, s'ha obtingut %d mostres.

en: Export
ca: Exporta

en: Export &Labels...
ca: Exporta &Etiquetes

en: Export As
ca: Exporta com a

en: Export As (lossy)
ca: Anomena i exporta (pèrdua de qualitat)

en: Export Benchmark Data As:
ca: Anomena i exporta dada:

en: Export Labels
ca: Exporta etiquetes

en: Export Labels As:
ca: Anomena i exporta etiquetes:

en: Export MP3
ca: Exporta MP3

en: Export Selection As
ca: Anomena i exporta selecció

en: Export Selection As (lossy)
ca: Anomena i desa selecció (pèrdua de qualitat)

en: Export Selection as %s...
ca: Anomena i exporta selecció %s...

en: Export Spectral Data As:
ca: Anomena i desa dada d'espectre:

en: Export as %s...
ca: Anomena i exporta %s...

en: Export...
ca: Exporta...

en: Exporting the entire project as Ogg Vorbis
ca: Exportant el projecte sencer com a Ogg Vorbis

en: Exporting the entire project as a %s file
ca: Exportant el projecte sencer com a fitxer %s

en: Exporting the entire project as an mp3
ca: Exportant el projecte sencer com a un mp3

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
ca: Exportant l'àudio seleccionat com a Ogg vorbis

en: Exporting the selected audio as a %s file
ca: Exportant l'àudio seleccionat com a fitxer %s

en: Exporting the selected audio as an mp3
ca: Exportant l'àudio seleccionat com a un mp3

en: FFT Filter
ca: Filtre FFT

en: FFT Filter by Dominic Mazzoni
ca: Filtre FFT per en Dominic Mazzoni

en: FFT Filter...
ca: Filte FFT...

en: FFT Size
ca: Mida FFT

en: Fade In
ca: Difon

en: Fade Out
ca: Esvaeix

en: Fading In
ca: S'està difonent

en: Fading Out
ca: Esvaeix

en: Feedback (%):
ca: Informació de retorn (%):

en: File Format
ca: Format de fitxer

en: File Formats
ca: Formats de fitxers

en: File not large enough to analyze.
ca: Fitxer no prou llarg per analitzar.

en: Find Library
ca: Cerca llibreria

en: Fit entire project in window
ca: Ajusta el projecte sencer a la finestra

en: Fit in Window
ca: Ajusta a la finestra

en: Fit selection in window
ca: Ajusta selecció a la finestra

en: Float Control Toolbar
ca: Barra de controls surant

en: Float Edit Toolbar
ca: Barra d'edició surant

en: Free Space:
ca: Espai lliure:

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
ca: Freqüència (Hz)	Nivell (dB)

en: Frequency (Hz):
ca: Freqüència (Hz):

en: Frequency / Hz
ca: Freqüència / Hz

en: Frequency Analysis
ca: Freqüència d'anàlisi

en: GNU Octave data file
ca: Fitxer de dades d'octava GNU

en: Generating Tone
ca: Generant to

en: Genre:
ca: Gènere:

en: Get Noise Profile
ca: Aconsegueix un perfil de soroll

en: Grayscale
ca: Escala de grisos

en: HTML Help Books (*.htb)|*.htb
ca: Llibres d'ajuda en HTML (.*htb)|*.htb

en: Header:
ca: Encapçalament

en: History
ca: Historial

en: ID3 tag exporting disabled
ca: S'ha inhabilitat la exportació de marcador ID3

en: ID3 tag exporting enabled
ca: Exportació habilitada de marcadors ID3

en: ID3v1 (more compatible)
ca: ID3v1 (més compatible)

en: ID3v2 (more flexible)
ca: ID3v2 (més flexible)

en: Import
ca: Importació

en: Import &MIDI...
ca: Importa &MIDI

en: Import Audio
ca: Importa Àudio

en: Import Labels...
ca: Importa etiquetes:

en: Import MIDI
ca: Importa MIDI

en: Import Raw &Data...
ca: Importa &data crua

en: Import Raw Data
ca: Importa data crua

en: Imported '%s'
ca: '%s' Importat

en: Imported MIDI from '%s'
ca: Midi importat des de '%s'

en: Imported labels from '%s'
ca: Etiquetes importades des de '%s'

en: Imported raw audio from '%s'
ca: Importa data crua des de '%s'

en: Importing
ca: S'està important

en: Importing %s file...
ca: S'està important el fitxer %s...

en: Information
ca: Informació

en: Insert Silence
ca: Insereix silenci

en: Inserted %.2f seconds of silence at %.2f
ca: S'ha inserit %.2f segons de silenci a %.2f

en: Interface
ca: Interfície

en: Internal logic fault
ca: Avaria lògica interna.

en: Introduction
ca: Introducció

en: Invalid Vorbis bitstream header
ca: Encapçalament invàlid per a Vorbis bistream

en: Invalid rate.
ca: Velocitat invàlida

en: Invert
ca: Inverteix

en: Inverting
ca: Invertint

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Keyboard shortcuts, and general developer
ca: Tecles d'accés ràpid i desenvolupador general

en: Keys
ca: Tecles

en: Kurzweil sampler file
ca: Fitxer Kurzweil sampler

en: LADSPA plug-in suppport disabled
ca: S'ha inhabilitat l'ús del pedaç LADSPA

en: LADSPA plug-in suppport enabled
ca: S'ha habilitat l'ús del pedaç LADSPA

en: LFO Frequency (Hz):
ca: Freqüència LFO (Hz):

en: LFO Start Phase (deg.):
ca: Fase d'inici LFO (deg.):

en: Label Track
ca: Peça de l'etiqueta

en: Ladspa Effect Settings
ca: Paràmetres dels efectes Ladspa

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
ca: Retard (segons)	Freqüència (Hz)	Volum

en: Language:
ca: Idioma:

en: Left Channel
ca: Canal esquerra

en: Left,
ca: Esquerra,

en: Left-Click to Zoom In, Right-Click to Zoom Out
ca: Cliqueu amb l'esquerra per apropar, cliqueu amb la dreta per allunyar

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
ca: Esquerra=Apropa, Dreta=Allunya, Centre=Normal

en: Less
ca: Menys

en: Levels to discard:
ca: Nivells a descartar

en: Linear frequency
ca: Freqüència lineal

en: Location:
ca: Localització:

en: Log frequency
ca: Freqüència de registre

en: MP3 Export Setup
ca: Configuració de paràmetres de MP3

en: MP3 Library Version:
ca: Versió de biblioteca MP3:

en: MP3 exporting plugin not found
ca: No s'ha trobat el pedaç exportador de MP3

en: MP3 importing disabled
ca: S'ha inhabilitat la importació de MP3

en: MP3 importing enabled
ca: Habilitada la importació de MP3

en: Made '%s' a stereo track
ca: S'ha fet '%s' una peça estèreo

en: Main Logo
ca: Logotip principal

en: Make Stereo Track
ca: Fes una peça estèreo

en: Make a copy of the file to edit
ca: Fes una còpia del fitxer a editar

en: Master Gain Control
ca: Control principal de les dimensions

en: Max number of tracks to mix in real time: %f
ca: Màx. nombre de peces a barrejar en temps real: %f

en: Maximum Frequency (Hz):
ca: Freqüència màxima (Hz):

en: Maximum frequency must be in the range 100 Hz - 100,000 Hz
ca: La freqüència màxima ha de ser entre el rang 100 Hz - 100,000 Hz

en: Media read error
ca: Error en llegir

en: Minimum Change %:
ca: Canvi mínim %:

en: Minimum Change Window:
ca: Finestra de canvi mínim:

en: Mix
ca: Barreja

en: Mix Output
ca: Sortida de barreja

en: Mixing tracks
ca: Barrejant peces

en: More
ca: Més

en: Move Track Down
ca: Mou peça amunt

en: Move Track Up
ca: Mou peça avall

en: Moved '%s' %s
ca: S'ha mogut '%s' %s

en: Moved Sample
ca: S'ha mogut la mostra

en: Mute
ca: Silenci

en: NIST/Sphere
ca: NIST/Esfera

en: Name...
ca: Nom...

en: New
ca: Nou

en: New &Audio Track
ca: Nova &peça d'àudio

en: New &Label Track
ca: Nova &etiqueta d'àudio

en: New Audio Track
ca: Nova peça d'àudio

en: New Label Track
ca: No etiqueta de peça

en: New Peak Amplitude (dB):
ca: Nova amplitud de pic (dB)

en: New Temporary Directory
ca: Directori temporal nou

en: New Value
ca: Valor nou

en: No tracks are selected!
    Choose Export... to export all tracks.
ca: No s'ha seleccionat cap peça!
    Trieu Exporta... per exportar totes les peces.

en: Noise Removal
ca: Extractor de soroll

en: Noise Removal by Dominic Mazzoni
ca: Extractor de soroll per en Dominic Mazzoni

en: Noise Removal...
ca: Extractor de soroll...

en: None
ca: Cap

en: Not SPECIFIED YET!
ca: ENCARA NO ESPECIFICAT!

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
ca: No és una llibreria de codificació de Mp3 vàlida o suportada.

en: Not an Ogg Vorbis file
ca: No és un arxiu de Ogg Vorbis

en: Not enough data selected.
ca: No heu seleccionat prou dades

en: Note Track
ca: Nota de peça

en: Nothing selected.
ca: No hi ha res seleccionat.

en: Nothing to redo
ca: Res a repetir

en: Nothing to undo
ca: Res a desfer

en: Number of Edits :
ca: Nombre de cops editats:

en: Number of edits should be in the range 1 - 10000.
ca: El nombre d'edicions hauria de ser de l'ordre de 1 -10000.

en: Number of seconds of silence to insert:
ca: Nombre de segons de silenci a inserir:

en: Nyquist Prompt
ca: Sol·licita Nyquist

en: Nyquist Prompt...
ca: Sol·licita Nyquist...

en: Nyquist did not return audio.
ca: Nyquist no ha retornat àudio.

en: Nyquist returned the value: %d
ca: Nyquist ha retornat el valor: %d

en: Nyquist returned the value: %f
ca: Nyquist ha retornat el valor :%f

en: Nyquist returned too many audio channels.
ca: Nyquist ha retornat massa canals d'àudio.

en: OGG Export Setup
ca: Configuració d'exportació d'OGG

en: OGG Quality:
ca: Qualitat OGG:

en: OK
ca: D'acord

en: Ogg Vorbis importing disabled
ca: Importació d'Ogg Vorbis inhabilitada

en: Ogg Vorbis importing enabled
ca: S'ha habilitat la Importació d'Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis support is not included in this build of Audacity
ca: L'ús de l'Ogg Vorbis no és inclòs en el muntatge d'aquest Audacity.

en: Online Help
ca: Ajuda en línia

en: Online Help Index
ca: Índex de l'ajuda en línia

en: Online Help Index...
ca: Índex de l'ajuda en línia...

en: Online Help...
ca: Ajuda en línia...

en: Only LAMELib|LAMELib|Shared Libraries (*)|*
ca: Només LAMELib|LAMELib|Llibreries compartides(*)|*

en: Only lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
ca: Només lame_enc.dll|lame_enc.dll|Llibreries enllaçades dinàmicament (*.dll)|*.dll|Tots els fitxers (*.*)|*

en: Only libmp3lame.so|libmp3lame.so|Shared Object files (*.so)|*.so|All Files (*)|*
ca: Només libmp3lame.so|libmp3lame.so|Fitxers d'objectes compartits (*.so)|*.so|Tots els fitxers (*)|*

en: Open
ca: Obre

en: Original Value
ca: Valor original

en: Other contributors:
ca: Altres contribuïdors:

en: Other...
ca: Altres...

en: Passed correctness check!
ca: Ha passat la revisió de conveniència!

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste: %d
ca: Enganxa: %d

en: Pasted from the clipboard
ca: Enganxat des del porta-retalls

en: Performing %d edits...
ca: Realitzant %d edicions...

en: Performing Echo
ca: S'està aplicant el ressò

en: Performing FFT Filter
ca: S'està aplicant el filtre FFT

en: Performing Ladspa Effect: %s
ca: S'està aplicant l'efecte Ladspa

en: Phaser by Nasca Octavian Paul
ca: Phaser per Nasca Octavian Paul

en: Pitch (EAC)
ca: Puntets (EAC)

en: Play
ca: Reprodueix

en: Play other tracks while recording new one
ca: Reprodueix altres peces mentre es grava aquesta

en: Playback Device
ca: Dispositiu de reproducció

en: Please enter a positive number for the decay factor:
ca: Entreu un número positiu per al factor de defalliment

en: Please enter a positive number for the delay time:
ca: Entreu un número positiu del temps restant:

en: Plot Spectrum
ca: Espectre de gràfica

en: Plugins %d to %d
ca: Pedaços de %d a %d

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preparing...
ca: Preparant...

en: Primary developer
ca: Desenvolupador primari

en: Program build date:
ca: Data del muntatge del programa:

en: Programmer
ca: Programador

en: Progress
ca: Progrés

en: Project leader and primary programmer
ca: Cap del projecte i programador primari

en: Project rate:
ca: Velocitat:

en: Quality
ca: Qualitat

en: Quick Mix
ca: Barreja ràpida

en: Quick mix
ca: Barreja ràpida

en: Random Seed :
ca: Velocitat aleatòria:

en: Raw PCM data
ca: Dada crua de PCM

en: Reading data again...
ca: Llegint les dades de nou...

en: Record
ca: Grava

en: Record in Stereo
ca: Grava en estèreo

en: Recording Device
ca: Dispositiu de gravació

en: Redo
ca: Refés

en: Remove
ca: Extreu

en: Remove Noise
ca: Extreu soroll

en: Remove Track(s)
ca: Extreu peça(es)

en: Removed audio track(s)
ca: Extreu peça(es) d'àudio

en: Removed track '%s.'
ca: Extreu peça '%s'

en: Removing Noise
ca: Extraient soroll

en: Renamed '%s' to '%s'
ca: Reanomenat de '%s' a '%s'

en: Resonance:
ca: Ressonància:

en: Restore Defaults
ca: Restaura predeterminats

en: Reverse
ca: Reverteix

en: Reversing
ca: Revertint

en: Right Channel
ca: Canal dret

en: Right,
ca: Dreta,

en: Run
ca: Inicia

en: Run Benchmark
ca: Inicia Benchmark

en: Run Benchmark...
ca: Inicia Benchmark

en: SEK'D Samplitude
ca: Amplitud SEK'D

en: SVX Exponential
ca: SVX Exponencial

en: SVX Fibonacci
ca: SVX de Fibonacci

en: Save
ca: Desa

en: Save %s File As:
ca: Anomena %s i desa:

en: Save Project
ca: Desa projecte

en: Save Project &As...
ca: &Anomena i desa projecte:

en: Save Project As
ca: Anomena i desa el projecte:

en: Save Project As:
ca: Anomena i desa el projecte:

en: Save changes before closing?
ca: Desitgeu desar els canvis abans de tancar?

en: Save changes?
ca: Desitgeu desar els canvis?

en: Saved %s
ca: Desa %s

en: Sawtooth
ca: Dent de serra

en: Search Online Help
ca: Cerca ajuda en línia

en: Search Online Help...
ca: Cerca ajuda en línia

en: Search for?
ca: Cercar què?

en: Search help for keyword
ca: Cerca un paraula clau en l'ajuda

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select a MIDI file...
ca: Selecciona un fitxer MIDI...

en: Select a few seconds of just noise
    so Audacity knows what to filter out, then
    click Get Noise Profile:
ca: seleccioneu uns pocs segons de tan sols soroll
    a fi que l'Audacity conegui què ha de filtrar
    i llavors cliqueu a sota

en: Select a text file containing labels...
ca: Seleccioneu un text que contingui etiquetes...

en: Select all of the audio you want filtered,
    choose how much noise you want filtered out,
    and then click Remove Noise.
ca: Seleccioneu tot l'àudio que vulgueu filtrat,
    trieu quan de soroll voleu treure fora,
    i cliqueu Extreu soroll.

en: Select an audio file...
ca: Seleccioneu un fitxer d'àudio...

en: Select any uncompressed audio file...
ca: Seleccioneu qualsevol arxiu d'àudio que no estigui comprimit...

en: Selection Tool
ca: Eina de selecció

en: Selection: %i+%04i - %i+%04i (%i+%04i cdda sectors+bytes)   [based on rate = %7.1f - for use with 44100 only]
ca: Selecció: %i+%04i - %i+%04i (%i+%04i cdda sectors+octets)   [basat en la velocitat = %7.1f - per utilitzar amb només 44100]

en: Selection: %i+%i - %i+%i (%i+%i sec+samples)   [based on rate = %7.1f - use Set Rate to reset/set]
ca: Selecció: %i+%i - %i+%i (%i+%i seg+mostres)   [basat en la velocitat = %7.1f - utilitza Escull velocitat per reinciar/escollir]

en: Selection: %i:%02i+%i - %i:%02i+%i (%i:%02i+%i min:sec+samples)   [based on rate = %7.1f - use Set Rate to reset/set]
ca: Selecció: %i:%02i+%i - %i:%02i+%i (%i:%02i+%i min:seg+mostres)   [basat en la velocitat = %7.1f - utilitza Escull velocitat per reiniciar/escollir]

en: Selection: %i:%09.6f - %i:%09.6f (%i:%09.6f min:sec)
ca: Selecció: %i:%09.6f - %i:%09.6f (%i:%09.6f min:seg)

en: Selection: %i:%09.6lf - %i:%09.6lf (%i:%09.6lf min:sec)   [based on rate = %7.1f - use Set Rate to reset/set]
ca: Selecció: %i:%02i+%i - %i:%02i+%i (%i:%02i+%i min:seg+mostres)   [basat en la velocitat = %7.1f - utilitza escull velocitat pre reiniciar/escollir]

en: Selection: %lf - %lf (%lf NTSC frames)
ca: Selecció: %lf - %lf (%lf marcs NTSC)

en: Selection: %lf - %lf (%lf PAL frames)
ca: Selecció: %lf - %lf (%lf marcs PAL)

en: Selection: %lf - %lf (%lf film frames)
ca: Selecció: %lf - %lf (%lf marcs de pel·lícula)

en: Selection: %lf - %lf (%lf sec)
ca: Selecció: %lf - %lf (%lf seg)

en: Selection: %lf - %lf (%lf sec)   [based on rate = %7.1f - use Set Rate to reset/set]
ca: Selecció: %lf - %lf (%lf seg)   [basat en la velocitat = %7.1f - utilitza escull velocitat per reiniciar/escollir]

en: Selection: %li - %li (%li samples)   [based on rate = %7.1f - use Set Rate to reset/set]
ca: Selecció: %li - %li (%li mostres)   [basat en la velocitat = %7.1f - utilitza Escull velocitat per reiniciar/escollir]

en: Selection: invalid iformat value (%i) in TrackPanel.cpp
ca: Selecció: format invàlid (%i) en el TrackPanel.cpp

en: Set Rate
ca: Fixa la velocitat

en: Set Sample Format
ca: Escull el format de selecció

en: Set Selection Format
ca: Configura el format de selecció

en: Shorten (lossless compression)
ca: Redueix (compressió de mínima pèrdua)

en: Show detailed info about each block file
ca: Mostra la informació detallada sobre cada fitxer de bloc

en: Show detailed info about each editing operation
ca: Mostra informació detallada sobre cada operació editada

en: Silence
ca: Silenci

en: Silence selection
ca: Selecció de silenci

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
ca: S'ha silenciat les peces seleccionades des dels %.2f segons fins als %.2f

en: Sine
ca: Corbes

en: Size
ca: Mida

en: Skip to End
ca: Vés al final

en: Skip to Start
ca: Vés a l'inici

en: Slid track '%s' %s %.02f seconds
ca: Llisca la peça '%s' %s %. 02f segons

en: Some of your preferences were from an earlier version of Audacity and have been reset.
ca: Algunes de les vostres preferències eren d'una versió anterior i s'han reiniciat.

en: Sorry, Ladspa Effects cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
ca: Els efectes Ladspa no es poden realitzar en peces estèreo on els canals individuals no coincideixin.

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
ca: No és permet l'ús de noms de ruta de més de 256 caràcters

en: Sound Designer 2
ca: Dissenyador de so 2

en: Special thanks:
ca: Agraïments especials:

en: Spectrograms
ca: Espectogrames

en: Spectrum
ca: Espectre

en: Split
ca: Divideix

en: Split At Labels
ca: Divideix a les etiquetes

en: Split Stereo Track
ca: Divideix peça en estèreo

en: Split at labels
ca: Divideix a les etiquetes

en: Split stereo track '%s'
ca: Divideix peça estèreo '%s'

en: Square
ca: Quadrat

en: Stages:
ca: Etapes:

en: Standard Autocorrelation
ca: Autocorrelació estàndard

en: Step 1
ca: Pas 1

en: Step 2
ca: Pas 2

en: Stereo,
ca: Estèreo

en: Stop
ca: Atura't

en: TEST FAILED!!!
ca: TEST FALLIT!!!

en: Temp. Directory
ca: Directori Temp.

en: Test Data Size (MB):
ca: Prova la mida de les dades (Mo)

en: Test data size should be in the range 1 - 2000 MB.
ca: La mida de la dada hauria d'estar entre els valors de 1 i 2000 MB.

en: Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*.*
ca: Fitxers de text (*.txt)|*.txt|Tots els fitxers (*.*)|*.*

en: That project is already open in another window.
ca: Aquest projecte ja s'ha obert des d'una altra finestra.

en: The maximum frequency must be an integer
ca: La freqüència màxima ha de ser un número sencer

en: There are no label tracks to export.
ca: No hi ha etiquetes de peces a exportar

en: There were %d buffer underruns, data was lost.
ca: Hi ha hagut %d intents vans de lectura d'un búffer buit, s'ha perdut la informació

en: There were %d possibly repeated frames, last near %lf seconds.
ca: Hi havia %d marcs possiblement repetits, propers a %lf segons.

en: This is a beta version of the program.  It may contain bugs and unfinished features.  We depend on your feedback, so please visit our website and give us your bug reports and feature requests.
ca: Aquesta versió és beta.  Pot contenir errors i característiques inacabades. depenem de què ens informeu de les vostres experiències, visiteu per tant el nostre lloc web i envieu-nos informes d'errors i demandes de característiques.

en: This project was saved by a different version of Audacity and is no longer supported.
ca: Aquest projecte ha estat desat per una versió diferent de l'Audacity i ja no és més suportat.

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
ca: Aquesta versió de l'Audacity no s'ha compilat amb suport per a %s

en: Time Shift Tool
ca: Eina de trasllat de temps

en: Time to check all data (2): %ld ms
ca: Temps per revisar totes les dades (2): %ld ms

en: Time to check all data: %ld ms
ca: Temps per revisar totes les dades: %ld ms

en: Time to perform %d edits: %ld ms
ca: Temps per realitzar %d edicions: %ld ms

en: Title:
ca: Títol:

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
ca: Per delinear l'espectre, totes les peces seleccionades han de tenir la mateixa velocitat.

en: Tone Generator
ca: Generador de to...

en: Tone Generator...
ca: Generador de to...

en: Too much audio was selected.  Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
ca: S'ha seleccionat massa àudio.  Només s'analitzaran els primers %.1f segons.

en: Track # blocks: %d
ca: Peça # blocs: %d

en: Track Name
ca: Nom de la peça

en: Track Number:
ca: Número de la peça

en: Trial %d
ca: Prova %d

en: Trim
ca: Ajust

en: Trim everything outside selection
ca: Ajusta tot el que hi hagi a fora de la selecció

en: Trim file to selection
ca: Fitxer d'ajust de la selecció

en: Unable to determine
ca: No s'ha pogut determinar

en: Unable to open target file for writing
ca: No s'ha pogut obrir la targeta de fitxer per escriure

en: Uncompressed Export Format
ca: Format d'exportació no comprimit

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo History
ca: Desfés historial

en: Undo Levels Available (lots and lots)
ca: Desfés nivells disponibles (munts i munts)

en: Undo Levels Available: %d
ca: Desfés nivells disponibles: %d

en: Unknown Subtype
ca: Subtipus desconegut

en: Unknown command line option: %s
ca: Opció de línia d'ordres desconeguda: %s

en: Unknown header
ca: Encapçalament desconegut

en: Up Octave
ca: Puja una octava

en: Update spectrogram while playing
ca: Actualitza l'espectrograma en reproduir

en: Use OGG instead of MP3
ca: Empra OGG enlloc de MP3

en: Using %d blocks of %d samples each, for a total of %.1f MB.
ca: S'està utilitzant %d blocs de %d mostrejos cada un, per un total de %.1f MB.

en: Using block size of %ld
ca: Emprant una mida de bloqueig de %ld

en: Validation error
ca: Error de validació

en: Value must be from %d to %d.
ca: El valor ha de ser entre %d i %d.

en: Values in columns must be in ascending order.
ca: Els valors en columnes han d'estar en ordre ascendent.

en: Vorbis version mismatch
ca: No coincidència de versions de Vorbis

en: WET
ca: MOLL

en: Wah Frequency Offset (%):
ca: Compensació de la Freqüència Wah (%):

en: Warning: there is very little free disk space left on this volume. Please select another temporary directory in your preferences.
ca: Atenció: hi ha molt poc espai de disc lliure en aquest volum. Seleccioneu un altre directori temporal a preferències

en: Waveform
ca: En forma d'ona

en: Waveform (dB)
ca: En forma d'ona (dB)

en: Waveform:
ca: En forma d'ona:

en: When importing uncompressed audio files
ca: En importar arxius d'àudio incompresos

en: Where is %s?
ca: On és %s?

en: Where is audacity-help.htb?
ca: On és l'audacity-help.htb?

en: Windows Media Audio
ca: Media audio del Windows

en: Windows Wave
ca: Wave del windows

en: Yamaha TX16 sampler file
ca: Fitxer de sampler Yamaha TX16

en: Year:
ca: Any:

en: You must select a track first.
ca: Primer heu de seleccionar una peça.

en: Your tracks will be mixed down to a single mono channel in the exported file.
ca: Les peces es barrejaran en dos canals mono en el fitxer exportat.

en: Your tracks will be mixed down to two stereo channels in the exported file.
ca: Les peces es barrejaran en dos canals estèreo en el fitxer exportat

en: Zoom &In
ca: A&propa

en: Zoom &Normal
ca: Dimensions &normals

en: Zoom &Out
ca: A&llunya

en: Zoom In
ca: Apropa

en: Zoom Normal
ca: Dimensions normals

en: Zoom Out
ca: Allunya

en: Zoom Tool
ca: Eina de dimensions

en: Zoom to &Selection
ca: &Apropa a la selecció

en: Zoom to Selection
ca: Apropa a la selecció

en: down
ca: avall

en: labels.txt
ca: etiquetes.txt

en: left
ca: esquerra

en: right
ca: dreta

en: signed
ca: signat

en: spectrum.txt
ca: espectre.txt

en: stereo
ca: estèreo

en: unsigned
ca: no signat

en: up
ca: amunt
